Menu Zamknij

Wywiady LIVE

Serie tematycznych wywiadów.

Trzy osoby.
Trzy spojrzenia na omawiane zagadnienie.

Część programistów nie będzie miało pracy...
MIREK BURNEJKO - PRZYSZŁOŚĆ IT #1.1

Z Mirkiem rozmawialiśmy, czego można się spodziewać po świecie IT za kilka lat. Było sporo o LowCode, NoCode, GPT-3. Było też dużo o tym, jak biznes podchodzi do tematu wytwarzania oprogramowania. Padło również kilka propozycji jak można się przygotować do tej przyszłości.

Wszystko jest remiksem...
KRZYSZTOF JĘDRZYCA - PRZYSZŁOŚĆ IT #1.2

Z Krzysztofem rozmawialiśmy o przyszłości i przeszłości w świecie IT oczami programisty. Było sporo o powracających trendach, o tym, w co warto inwestować i czy należy się martwić przyszłością.

Jestem podekscytowany współpracą z AI...
ANDRZEJ KRZYWDA - PRZYSZŁOŚĆ IT #1.3

Z Andrzejem rozmawialiśmy o spojrzeniu w przyszłość IT zarówno z perspektywy programisty, jak i biznesu. Andrzej znany jest z walki o lepsza komunikacje na linii DEV - BIZNES. Ma również wiele nieoczywistych spostrzeżeń w wielu tematach ze świata IT. Rozmowa była ekstremalnie interesująca!

Wciąż wielu firm nie ma w sieci!
MICHAŁ CZERLIKOWSKI - FUTURE IS NOW #2.1

Z Michałem rozmawialiśmy o Webflow. O samym narzędziu, o tym jak Michał oparł swój biznes w UK na nim, ale również o tym jak pomaga przedsiębiorcom wchodzić w świat online za pomocą tego narzędzia!

Skończona ilośc godzin? Zaczynasz kombinować...
JAKUB "UNKNOW" MRUGALSKI - FUTURE IS NOW #2.2

Z Jakubem rozmawialiśmy o narzędziach Nocode, jakich używa w swoim biznesie do automatyzacji i przyspieszania procesów. Dodatkowo spróbujemy się zastanowić czy takie narzędzia to przyszłość IT i czy związku z tym mogą być punktem wejścia do tego świata.

Trzeba odłożyć na bok programistyczne ego...
ADAM "OVERMENT" GOSPODARCZYK - FUTURE IS NOW #2.3

Z Adamem rozmawialiśmy o tym, jak to możliwe, że automatyzuje wszystko, co mu wpadnie w ręce, o inspiracjach, o narzędziach No-code, ale nie tylko!

4 grzech główne startupów
SZYMON PALUCH - A MOŻE STARTUP #3.1

Z Szymonem rozmawialiśmy o tym jak to się stało, że zdecydował się na współtworzenie wielu startupów i co uważa za grzechy główne założycieli startupu, ale nie tylko!

Programiści są najważniejsi? Życie zweryfikowało...
DANIEL MOCZYDŁOWSKI - A MOŻE STARTUP #3.2

Z Danielem rozmawialiśmy o tym, co go skłoniło do założenia startup oraz jakie ma rady na to, aby zbudować go tak, aby przetrwał próbę czasu!

Najlepiej, gdy foundarzy są klientami swoich aplikacji...
BOGUSZ PĘKALSKI - A MOŻE STARTUP #3.3

Z Boguszem rozmawialiśmy o tym, skąd pomysły na startupy, czy wspólnicy to dobry pomysł i jakie pomysły na startupy mają teraz szansę wypalić!

W internecie chodzi o to, żeby szybko iterować!
GRZEGORZ RÓG - ZAMIEŃ SKILL W BIZNES #4.1

Z Grzegorzem rozmawialiśmy o tym, jak zmienić swój side-project w hulający biznes w IT. Dodatkowo dowiedziałem się, czy wszystko trzeba robić za pomocą kodu 🙂

Rozwiązanie problemu stoi przed tym, co produkujemy...
JERZY NOWAK - ZAMIEŃ SKILL W BIZNES #4.2

Z Jerzym rozmawialiśmy o tym, jak promować swoje pomysły i biznesy. Dowiedziałem się również, kiedy powinno się zaczynać działania marketingowe.

Czy iść po finansowanie z samym pomysłem? To jest mit!
EWA GALANT - ZAMIEŃ SKILL W BIZNES #4.3

Z Ewą rozmawialiśmy o tym, jak realizować swoje pomysły przy pomocy startupu. Dowiesz się też, jakie możliwości finansowania Twojego pomysłu masz do dyspozycji.

Estymaty to dla mnie drażliwy temat...
RAFAŁ PIEKARA - JAK DOWOZIĆ W IT #5.1

Z Rafałem rozmawialiśmy o tym, jak w jego firmie udało się pogodzić pracę zdalną i asynchroniczną z regularnym dowożeniem projektów. Zastanawialiśmy się wspólnie, co ma na to wpływ i czy da się to zastosować wszędzie.

Ekstremalne przywództwo? Tak! Ale nie dla 1000 osób...
ADRIAN SASIN - JAK DOWOZIĆ W IT #5.2

Z Adrianem porozmawialiśmy o tym, jaka jest rola kierowników IT w dowożeniu. Czy to tylko od nich zależy? A może jednak to sprawa dla programistów? Jak znaleźć złoty środek?

Seniorzy rozumieją, że mogą popełniać błędy!
OLA KUNYSZ - JAK DOWOZIĆ W IT #5.3

Z Olą rozmawialiśmy o tym, dlaczego ważne jest, aby wiedzieć, co to znaczy dowozić i jak ma się to do jakości (różnie rozumianej). Zastanawialiśmy się też, jak pracować i dowozić, aby praca sprawiała przyjemność. Było dużo o komunikacji, która (jakby nie patrzeć) jest fundamentem dowożenia.

Cały czas była niepewność... A co jeśli się nie uda?
MACIEJ ANISEROWICZ - PROGRAMISTA... I CO DALEJ? #6.1

Z Maciejem rozmawialiśmy dużo o jego drodze od programisty do prowadzącego prężnie działający biznes. Sporo miejsca poświęciliśmy delegowaniu zadań i zastanawianiu się co trzeba zrobić, aby dojść daleko.

Chcesz tworzyć w necie? Przygotuj się na porażkę...
ADAM "HELLO ROMAN" ROMAŃSKI - PROGRAMISTA... I CO DALEJ? #6.2

Z Adamem rozmawialiśmy o powadzeniu programistycznego vloga. Było też o wydawaniu kursów i produktów. Padło również sporo rad, jak zacząć tworzyć w internecie, gdy programista to trochę za mało...

Brak potwierdzenia, że robisz coś z sensem? Możesz szybko się poddać!
WOJTEK "OCTOCODE" DASIUKIEWICZ - PROGRAMISTA... I CO DALEJ? #6.2

Z Wojtkiem rozmawialiśmy o tym, jak po godzinach tworzyć produkty, których ludzie chcą używać. Zapytałem, jak podejść do tematu od A do Z, bo kto z programistów nie marzył o własnym produkcie... I o co chodzi z tym "build in public"?